Chcesz Studiować w Warszawie? Oto Ranking Najlepszych Uczelni

Położona w centrum Europy – Polska jest jednym z największych i najbardziej zaludnionych krajów regionu – dziewiątym co do wielkości w Europie pod względem powierzchni i szóstym w Unii Europejskiej pod względem liczby ludności. W ostatnich latach Polska cieszy się wzrostem gospodarczym , szczególnie od momentu przystąpienia do UE w 2004 roku. Dla wielu osób, które decydują się na studia w Polsce, atrakcyjność tego kraju zwiększają jego relatywnie niskie koszty utrzymania, które pozostają poniżej kosztów większości członków UE. Opłaty uniwersyteckie są również stosunkowo przystępne. Nie masz na siebie pomysłu? Nie wiesz jakie studia pomogą Ci w zdobyciu dobrze płatnej pracy? Zarówno ten jak i kolejny wpis mogą okazać się dla Ciebie niezwykle pomocne.

Studia w Warszawie

Na zdjęciu widać bramę Uniwersytetu Warszawskiego
W Polsce jest ponad 500 uniwersytetów, z których większość jest w sektorze prywatnym. Kraj szczyci się tym, że wyprodukował wielu wybitnych absolwentów uniwersytetów, w tym pierwszą kobietę, która zdobyła Nagrodę Nobla, Marie Curie i słynnego astronoma Mikołaja Kopernika. Uniwersytet Warszawski to miejsce, które cieszy się ogromną popularnością. Jest największym uniwersytetem w Polsce, w którym studiuje 54 800 studentów z 21 wydziałów. Długa historia Uniwersytetu Warszawskiego jest również pełna ciekawych wydarzeń i legend. Na przykład podczas II wojny światowej kampus został przekształcony w koszary wojskowe przez niemieckich żołnierzy.

Politechnika Warszawska znajduje się również w rankingu uniwersytetów, w których zajmuje 15 miejsce wśród uniwersytetów w Europie Wschodniej i Azji Środkowej. Trzeba przyznać, że jest to ogromne wyróżnienie. Zajmuje miejsce wśród popularnych instytutów technologicznych w Europie i jest jednym z największych dostawców edukacji technicznej w tym regionie. Uniwersytet, znajdujący się w polskiej stolicy, ma około 30 982 studentów i 19 wydziałów, które obejmują wszystkie dziedziny nauki i techniki.

Najlepsza uczelnia w Polsce – jaką wybrać?

Warto również wspomnieć o tym, że Warszawa jest także największym miastem w kraju. Położone jest blisko centrum kraju, po obu stronach Wisły, i ma charakterystyczny charakter i ducha. Podczas II wojny światowej Warszawa została praktycznie zniszczona, co doprowadziło do projektu przebudowy na dużą skalę, który miał na celu odtworzenie dużej części oryginalnej architektury. Dzielnica Starego Miasta cieszy się ogromną popularnością i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Istnieje wiele uniwersytetów i szkół wyższych do wyboru w Warszawie, w tym najwyższa polska instytucja, Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, które również znajdują się w rankingach QS World University. Polskie szkolnictwo wyższe trwa około trzy lata na poziomie licencjackim i półtora lub dwa lata na poziomie magisterskim. Wielu studentów porusza się po mieście własnymi samochodami. Czasem może się zdarzyć tak, że auto się zepsuje. Tania laweta to świetna opcja dla osób, które uczęszczają na studia.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!