Lasy Miejskie w Warszawie Dla Każdego Miłośnika Przyrody

W Warszawie nie brakuje rozrywek zarówno dla miłośników sztuki jak i osób lubiących spacery. Regularny kontakt z przyrodą to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Szczęśliwie większość osób w Polsce ma możliwość obcowania z przyrodą i nie omija to mieszkańców Warszawy. Obecne na obszarze miasta lasy są przyjazne zarówno dla osób pieszych, poruszających się rowerem, jak i dojeżdżających samochodem. Osoby poruszające się autem znajdą niezbędne miejsca parkingowe, a w przypadku problemów kierowców wspomoże pomoc drogowa assistance. Wszystko dzięki lasom miejskim.

Przyroda dla każdego

Zdjęcie z jednego z lasów w Warszawie
Warszawa jest miastem unikatowym. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest rozległy obszar lasów, który znajduje się w obrębie stolicy. Czyni to Warszawę jednym z najbardziej zalesionych miast stołecznych w Europie. Obecnie lasy to blisko 8000 ha miasta, czyli 15% powierzchni.

Na terenie lasów miejskich możemy się spotkać z bogactwem fauny i flory. Do najczęściej napotykanych zwierząt zaliczyć można dziki, sarny, lisy, jeże, wiewiórki. Okresowo na części obszarów leśnych Warszawy spotkać można podchodzące z Kampinowskiego Parku Narodowego łosie.

Edukacja nie tylko dla najmłodszych

Jedną z ciekawszych atrakcji jest położone w Lesie Kabackim i.m Stefana Starzyńskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa. Centrum posiada ciekawą ofertę edukacyjną dotyczącą leśnej fauny i flory skierowaną do osób w różnych przedziałach wiekowych. Co ważne w zajęciach uczestniczyć mogą zarówno dzieci, jak i dorośli a dzięki położeniu centrum edukacyjnego na terenach zielonych nabytą wiedzę teoretyczną można natychmiastowo skonfrontować z rzeczywistością.

Obecne na terenie lasów różnorodne ścieżki edukacyjne zachwycą każdego miłośnika przyrody, a osoby poszukujące chwili wytchnienia odnajdą na och obszarze spokój z dala od zgiełku centrum miasta.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!