Obcokrajowcy w Stolicy – Jakie Narodowości Dominują w Warszawie?

Obecnie możemy przemieszczać się bez większych problemów i choć niekiedy potrzebna jest wiza, to zazwyczaj nie ma problemu, aby ją uzyskać. Choć wielu rodaków narzeka na sytuację panującą w kraju i decyduje się na emigrację zarobkową czy wyjazd na stałe z Polski, to w Polsce znajduje się wielu obcokrajowców, którzy zdecydowali się właśnie tutaj ułożyć sobie życie.

Gdzie jest najwięcej obcokrajowców?

Najwięcej obcokrajowców jest w Warszawie i trudno się temu dziwić, w końcu jest to stolica naszego kraju, gdzie dużo się dzieje i można bez problemu podjąć pracę lub rozwinąć własny biznes. Dobrze, a więc skąd pochodzi najwięcej osób zameldowanych na pobyt stały lub czasowy? Biorąc pod uwagę konflikt u naszego sąsiada, chyba nikogo nie zdziwi, że są to Ukraińcy i Rosjanie. Na trzecim miejscu są Wietnamczycy, później są Niemcy, Francuzi, Białorusini, do naszego kraju przybyło także wielu Szwedów, Włochów, Hiszpanów itp.

Warszawa jest miastem wielokulturowym, w którym działają polskie, ale również zagraniczne firmy. Co ciekawe, w niektórych firmach nie trzeba nawet mówić po polski, aby móc zdobyć pracę, co jest dużym plusem dla osób, które nie potrafią komunikować się w naszym języku. Warszawa przyciąga najwięcej obcokrajowców, którzy chętnie wynajmują lub kupują mieszkania i osiedlają się na stałe. Okazuje się, że co czwarty warszawski imigrant pochodzi z Ukrainy, co ósmy z Wietnamu, a co szesnasty – z Białorusi. Do Polski przyjeżdża wielu zagranicznych studentów oraz przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dlaczego obcokrajowych przyjeżdżają do Polski?

Osoby zamieszkujące Warszawę, które zdecydowały się przyjechać do naszego kraju odpowiadają zgodnie, przede wszystkim chodziło o pracę. Wiele osób przyjeżdża do nas w poszukiwaniu lepszego życia, aby móc rozwijać karierę zawodową, są też tacy, którzy zdecydowali się zostać ze względu na bliską rodzinę. Wiele osób postanowiło przyjechać do Polski także na studia, dużo studentów jest na przykład z Ukrainy. Większość osób pytanych o swoją przyszłość odpowiedziała, że bardzo dobrze czuje się w Polsce i chce zostać tutaj na stałe. Jak widać każdy z nas poszukuje swojego miejsca na świecie, my wyjeżdżamy, inni do nas przyjeżdżają. Nie ulega wątpliwości, że Polska to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania.

Jak radzą sobie obcokrajowcy w Polsce?

Wiele osób porozumiewa się wyłącznie w języku angielskim, jednak nie jest to regułą. Osoby, które decydują się na pobyt stały uczą się polskiego, choć nie ma co ukrywać – jest to język dość trudny zarówno, jeżeli chodzi o wymowę, jak i pisownię. Ogólnie obcokrajowcy radzą sobie dobrze i nie narzekają na nasz kraj. Nawet, jeżeli nauka języka polskiego nie idzie im dobrze, to dziś większość Polaków potrafi porozumieć się w języku angielskim.

Potrzebne Ci holowanie samochodu? Auto odmówiło Ci posłuszeństwa na trasie? Zobacz naszą ofertę, możemy pomóc, działamy 24 godziny na dobę, w przypadku niewielkich usterek możemy przyjechać i naprawić ją na miejscu.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!