Niemalże każda osoba dąży do kupna własnego mieszkania. Obecnie mieszkania na terenie miasta Warszawa są najdroższymi w skali kraju, aczkolwiek nawet w stolicy znaleźć można perełki dla osób z mniejszym budżetem. Gdzie szukać lokum na terenie Warszawy? Na co zwrócić uwagę?

Im bliżej centrum, tym drożej

Oczywiście, tak jak w przypadku większości miast najdroższe są nieruchomości położone w centrum oraz jego najbliższych okolicach. Dotyczy to również Warszawy. Decydując się na kupno mieszkania w którymkolwiek obszarze śródmieścia należy przygotować się na wydatek rzędu 10 tysięcy za metr kwadratowy. Jeżeli chcemy oszczędzić nieco pieniędzy nasz wzrok powinien skierować się w stronę Warszawy lewobrzeżnej.

Od lat ceny nieruchomości po tej stronie Wisły są niższe aniżeli po prawej stronie miasta, aczkolwiek nie jest to żelazna zasada a ceny stopniowo się zrównują. Najniższe ceny mieszkań dotyczą nieruchomości położonych na obrzeżach aglomeracji oraz w podwarszawskich miejscowościach. Wysokie ceny śródmieścia są wynikiem m.in. bardzo dobrego skomunikowania z centrum stolicy.

Zwróć uwagę na komunikację

Może się jednak okazać, że mieszkania oddalone od centrum, będące w niższych cenach mogą być dobrze skomunikowane z centrum. Dotyczy to m.in. nieruchomości położonych w pobliżu Szybkiej Kolei Miejskiej. Dotyczy to przykładowo położonych w zachodniej części Warszawy dzielnic Ursus oraz Włochy.

Mimo dużego oddalenia od centrum funkcjonująca tam w ciągu dnia szybka kolej podmiejska umożliwia w sposób komfortowy i sprawny dostać się do ścisłego centrum. Ponadto mieszkańcy mają ułatwiony dostęp do obwodnicy oraz do zjazdów na autostradę. Dzięki temu mogą z łatwością udać się na weekendowy wypad bez obawy o stanie w korkach.

Oczywiście mimo oddalenia na obszarze tychże dzielnic mamy dostęp do wszystkich koniecznych do życia usług. Fryzjer, autoholowanie, jakakolwiek inna usługa czy miejsce rozrywki będzie łatwo dostępna. Inną kategorią lokalizacji są miejsca, które już posiadają sensowne połączenia z centrum Warszawy oraz najprawdopodobniej zostaną przez nią wchłonięte w kolejnych latach.

W takim wypadku możemy liczyć na poprawę jakości już istniejących połączeń. Dotyczy to przede wszystkim północno-wschodnich obszarów Warszawy. Przykładem mogą być Marki, Ząbki, czy też Jabłonna. Oddalenie od centrum miasta oprócz ceny posiada inną zaletę. Jest nią ułatwiony dostęp do obszarów zielonych. Decydując się na zamieszkanie w obrzeżach miasta będzie mogli cieszyć się ułatwionym dostępem m.in do Lasów Miejskich.

Logo

Awaryjna sytuacja na drodze? Zadzwoń!

SKONTAKTUJ SIĘ

  • Ciągutek
  • Radzymińska 230
  • 03-674 Warszawa
  • 516 005 932
Call Now ButtonZadzwoń Teraz!