Informacje Dla Fanów Biegania – Jakie Biegi Zaliczyć w Warszawie

Na zdjęciu widać uczestników maratonu Warszawskiego
Jeżeli chcecie w ciekawy sposób spędzić swój wolny czas w Warszawie to z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie. Można pójść na zakupy do galerii handlowych lub spędzić chwilę wolnego trochę bardziej aktywnie i wziąć udział w imprezie biegowej. Bieganie z roku na rok staje się coraz popularniejszym sportem. Widać to chociażby po zwiększającej się systematycznie liczbie uczestników różnego rodzaju biegów organizowanych w Warszawie. Kłopotem jednak dla początkujących jest znalezienie i wzięcie udziału we wszystkich ciekawych biegach, które na terenie tego miasta mają miejsce.

Warszawska triada biegowa

Z całą pewnością do obowiązku każdego biegacza należy wzięcie udziału w popularnej triadzie biegowej, która rozgrywana jest co roku w Warszawie. Triada to, to oczywiście trzy biegu, których celem jest upamiętnienie ważnych w dziejach Polski wydarzeń.
Pierwszym biegiem jest Bieg Trzeciego Maja, który rozgrywany jest z okazji ustanowienia konstytucji. Dystans, który trzeba pokonać to 5 kilometrów. Drugim biegiem jest bardzo popularny i niezwykle chętnie oblegany przez wszystkich biegacz, bieg Powstania Warszawskiego. Bieg ten zawsze organizowany jest w okolicy 1 sierpnia, z okazji oczywiście upamiętnienia wybuchu powstania w Warszawie. Co ciekawe, rozgrywa się on zawsze po zmroku, co daje biegaczom niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w nocnych zawodach biegowych po ulicach miasta. Bieg prowadzi przez najważniejsze miejsca w Warszawie, które były świadkiem wydarzeń 1944 roku. Jego długość to 10 kilometrów.
Ostatnim biegiem triady biegowej jest Bieg Niepodległości, który również liczy sobie 10 kilometrów i który rozgrywany jest oczywiście z okazji odzyskania niepodległości.

Pozostałe imprezy biegowe

Biegi w warszawie to jednak nie tylko triada biegowa, lecz także wiele biegów organizowanych przez zupełnie niezależne podmioty. Jednym z ciekawych jest np. cykl biegów Biegnij Warszawo, który organizowany jest z udziałem miasta stołecznego Warszawy i celem jego jest propagowanie zdrowego trybu życia. Oprócz tego biegami, którymi warto się zainteresować, są Bieg przez most, który organizowany jest na trasie mostu północnego, bieg WOŚP Policz się z cukrzycą, który ma miejsce w trakcie trwania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, a także oczywiście Maraton Warszawski i półmaraton.

Dlaczego warto wziąć udział?

Dlaczego warto brać udział w tych biegach? Oprócz fantastycznej atmosfery oraz rzecz jasna wspaniałych okoliczności biegowych są to biegi organizowane na niezwykle wysokim poziomie organizacyjnym. Na całej trasie znajduje się liczna pomoc drogowa, która zapewnia odpowiedni poziomi bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom biegu. Są to zatem biegi nie tylko bezpieczne, ale i dające ogromną frajdę z uczestniczenia w nich.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!