Lubisz Zagadki? Sprawdź Najciekawsze Escape Roomy w Warszawie

Uczestnicy w escape roomie w Warszawie
Warszawa jest najbardziej zaludnionym miastem w Polsce w związku z czym nie brakuje tutaj miejsc gdzie można się rozerwać. Swoją drogą zachęcam do przeczytania wpisu o narodowościach w stolicy. Czy istnieje jakaś rozrywka dla osób spragnionych rozwiązywania zagadek, niczym detektyw lub poszukiwacz skarbów? Okazuje się, że tak. Właśnie dla takich osób powstała nowa forma rozrywki jaką jest Escape Room. Jest to zabawa polegająca na tym, że jesteśmy zamykani w pomieszczeniu, a naszym zadaniem jest wydostanie się na zewnątrz na wszelkie możliwe sposoby, głównie poprzez znalezienie klucza.

Gdzie szukać Escape Roomów?

Najwięcej tego typu obiektów znajdziemy oczywiście w dużych miastach, gdzie istnieje największe zapotrzebowanie, na tego typu rozrywkę. To właśnie w takich miastach jak Warszawa znajdziemy najciekawsze zagadki, które na nas czekają podczas próby wydostania się z tych zamkniętych pomieszczeń.

Tematyka Escape Roomów

To jakie zagadki i w jakiej stylistyce będzie przygotowany dany pokój, zależy głównie od wyobraźni twórców danej sceny i historii. Są to na przykład pokoje stylizowane na laboratorium szalonego naukowca, łódź podwodną, tajemniczy, należący do seryjnego mordercy pokój hotelowy i wiele innych. Ilość ekspozycji jest właściwie nieograniczona. Ostatnio widziałem Escape Room, stylizowany na warsztat lub firmę, której zajęciem jest auto hol pojazdów. Aby się z niego wydostać, trzeba było uruchomić silnik napędowy od bramy garażu.

Sposoby na wydostanie się z pokoju

Jak już przedstawiłem, na poprzednim przykładzie warsztatu, sposoby na wydostanie się z danego pomieszczenia są bardzo różne. Z reguły opierają się na poszukiwaniu klucza do głównego wyjścia, jednak aby go znaleźć musimy najpierw rozwiązać kilka zagadek. Całe poszukiwania opierają się na zasadzie – po nitce do kłębka – gdzie rozwiązanie poszczególnych zagadek prowadzi nas do następnych i tak aż do osiągnięcia celu. Trzeba się przy tym wykazać dużą inteligencją i spostrzegawczością, dzięki której znajdziemy rozwiązanie.

Co jeśli nie znajdziemy rozwiązania?

Nad całością naszych posunięć czuwa mistrz gry, który obserwuje nas przez kamery i często podpowiada nam, co powinniśmy zrobić, gdy mamy trudność z dalszymi posunięciami. W ostateczności może on nawet otworzyć nam drzwi jeśli naprawdę nie damy rady rozwiązać zagadki, jednak przeważnie stara się, aby rozgrywka była dość emocjonująca i prowadzi nas powoli do końca.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!